Okapniki, profile balkonowe i tarasowe

Listwy okapnikowe montuje się w miejscach, gdzie potrzebne jest odprowadzenie wody z elewacji, np. tarasów, balkonów, parapetów. Dzięki temu unika się podchodzenia wody, powstawania zacieków i w efekcie – także niszczenia budynków.
Okapniki Pawotex mają wysokość 10 mm i standardową długość 250 cm. W ofercie firmy Pawotex profile okapnikowe są naturalne lub anodowane na srebrno.

Listwy okapnikowe z aluminium w kolorze naturalnym (N) i anodowane matowo
Kolor: AS – srebrny matowy
długość: 250 cm
wysokość: 10 mm
ALOK/długość/N
ALOK/długość/AS

Wybierz profil okapowy i zabezpiecz elewację

Budowa własnego domu to dla wielu osób spełnienie marzeń o swoim rodzinnym ognisku. Zazwyczaj swoją energię koncentrujemy na wyborze najlepszego projektu, materiałów budowlanych i rzetelnej ekipy, która pomoże zrealizować marzenia o domu. Budując dom, warto też pomyśleć o detalach, które dopełnią go, a o których często nie pamiętamy. Takim detalem jest profil okapowy.

Do czego służy okapnik?

Żeby zrozumieć w pełni cel zastosowania profilu okapowego, należy wyobrazić sobie, na co narażony jest budynek. Każdego dnia musi mierzyć się ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, które nie zawsze są łatwe w naszej szerokości geograficznej. Ulewne deszcze występują praktycznie o każdej porze roku, a zimą dodatkowo urozmaicone są opadami deszczu ze śniegiem. Opad spływa po budynku i w sumie nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie narażał naszego budynku na szwank. Oczywiście wokół brzegu zadaszeń stosuje się rynny. Jednak w momencie obfitego deszczu rynny nie ochronią elewacji budynku przed ściekającym deszczem z balkonów i tarasów. Elewacji zagraża nie tylko wilgoć, ale także to, co ze sobą niesie opad — pyły i zabrudzenia. Taka mieszanka może być przyczyną bardzo nieestetycznych zacieków na elewacji, które negatywnie wpłyną na estetykę budynku, a także niszczenia budynku.

Żeby uniknąć takiego efektu i cieszyć się piękną elewacją domu, warto zastosować profil okapnikowy. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć tego elementu wykończenia domu. Produkujemy profile balkonowe i tarasowe zwane również listwą okapnikową. Takie element stosuje się w przypadku balkonów i tarasów pokrytych płytkami ceramicznymi. Zaletą listwy okapnikowej jest jej prosty montaż, do którego używa się zaprawy uszczelniającej, która spaja okapnik z posadzką.

Gdy zastosujemy profile balkonowe, woda będzie spływać z daleka od elewacji. Odpowiednio wyprofilowany okapnik zabezpiecza także samą posadzkę przed przedostawaniem się pod nią wilgoci. To kompleksowa ochrona dla Twojego domu.

Listwa okapnikowa aluminiowa — sposób na eleganckie wykończenie

Profil balkonowy ma nie tylko praktyczne zastosowanie, ale i świetnie się prezentuje. Zamontowany wokół tarasu czy balkonu profil okapowy, tworzy swego rodzaju ramę. Specjalnie dla naszych Klientów stworzyliśmy ofertę profili tarasowych w kilku wariantach kolorystycznych.

Produkowane przez nas okapniki wykonane są z wysokiej klasy aluminium. Materiał ten odznacza się wysoką odpornością na korozję i działanie czynników zewnętrznych. Nie straszne mu upały czy mróz. Dzięki temu listwa okapnikowa aluminiowa zachowa doskonały wygląd przez długi czas. Zaletą aluminium jest także jego lekkość — profile okapowe można montować na różnych rodzajach balkonów, ponieważ nie obciążają nadmiernie konstrukcji.

Wymiary profili tarasowych:

Okapniki Pawotex mają wysokość 10 mm i standardową długość 250 cm.

W ofercie firmy Pawotex profile okapnikowe są dostępne w wariancie naturalnym lub anodowane na srebrno. Doskonale prezentują się zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak i obiektów użyteczności publicznej. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem naszych listew okapnikowych.