Listwy dylatacyjne

Rodzaje:  Aluminium |  Stal nierdzewna

Listwy dylatacyjne służą do wypełniania pracujących przerw dylatacyjnych. Tworzą w ten sposób wodoodporne szczeliny między płytkami.

 

Profile dylatacyjne sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Stosowanie ich zaleca się przy wykańczaniu wielkopowierzchniowych posadzek.

 

Firma Pawotex ma w swojej ofercie dwa rodzaje listew dylatacyjnych.

Pierwszy rodzaj listew dylatacyjnych to profile dylatacyjne składające się z dwóch profili aluminiowych połączonych wypełnieniem z PCV. Ich wysokość to 10 mm, a długość 250 cm. Wypełnienie z PCV dostępne jest w czterech kolorach – beżowym, brązowym, szarym i czarnym.

Drugi rodzaj profili dylatacyjnych Pawotex różni się od pierwszych wypełnieniem. Tu zastosowano niezwykle wytrzymały materiał – EPDM, który połączony jest z profilami poprzez wulkanizowanie. Odporny na różne warunki atmosferyczne – wysokie temperatury, wodę – zadowoli najbardziej wymagających.
Dylatacje EPDM Pawotex występują w aluminium i stali. Najniższy dostępny w ofercie firmy Pawotex profil dylatacyjny ma 3 mm, a najwyższy 15 mm. Wypełnienie EPDM można wybierać z czterech odcieni – szarego, brązowego, czarnego i beżowego. Długość profili jest standardowa - 250 cm.