Listwy schodowe

Rodzaje: Aluminium | Aluminium + PCW

W stałej ofercie profili schodowych, dostępne są dwa rodzaje tego typu listew. Oba mimo pewnych różnic, chronią stopnie w najbardziej obciążonym i narażonym na uszkodzenia miejscu, czyli przy krawędziach. Dbają o bezpieczeństwo użytkowników, są też estetycznym wykończeniem każdych schodów. Zalecane jest stosowanie w miejscu styku listew z płytkami elastycznych i wodoodpornych uszczelnień.

Pierwszy rodzaj dostępnych w ofercie firmy Pawotex listew schodowych to listwy narożne schodowe aluminiowe, które z powodzeniem znajdą zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz budynków, w miejscach gdzie natężenie ruchu nie jest zbyt duże.

Dyskretne zaokrąglenie brzegów będzie pasowało do różnych stylów. Szczególnie może spodobać się miłośnikom prostoty i nowoczesności, gdyż dzięki swojej subtelnej formie będzie eleganckim wykończeniem stopni.
Zastosowanie ryflowanej powierzchni na brzegach profilu schodowego poprawia bezpieczeństwo, bo sprawia, że krawędź staje się mniej śliska. Wpływ na to mają delikatne nacięcia na powierzchni profilu sprawiają, że stopnie są bardziej tępe.

Listwy narożne schodowe aluminiowe w ofercie firmy Pawotex występują w kolorze naturalnym, polerowane, anodowane na srebrno, złoto i oliwkowo.

Dostępne są w dwóch wysokościach – 9 i 11 mm i standardowej długości - 250 cm.

Drugi rodzaj profili schodowych, to listwy narożne schodowe z wymienną wkładką, występującą aż w czterech kolorach i dwóch rozmiarach. Aluminiowa baza przytwierdzona jest na stałe do podłoża, a nakładka PCV jest elementem, który w każdej chwili można w prosty sposób wymienić. To idealne rozwiązanie, w miejscach gdzie ruch na schodach jest większy, a krawędź szybko się wyciera. Dzięki wymiennym wkładkom można w łatwy sposób przywrócić schodom estetyczny wygląd. Jest to również kwestia bezpieczeństwa, bo nowe wkładki zapewniają lepszą przyczepność. Na ich powierzchni również wykonano bowiem ryflowanie zapobiegające poślizgom.

Wymienne wkładki do listew narożnych schodowych dostępne są w czterech kolorach – beżowym, brązowym, czarnym i szarym – i dwóch szerokościach – 32 mm i 52 mm. W każdym rodzaju dostępne są dwie wysokości profilu schodowego – 10 i 12.5 mm.

Standardowa długość profilu schodowego z wymienną nakładką to 250 cm.