Listwy wewnętrzne, okapnikowe i teowniki

Rodzaje: Stal nierdzewna | Aluminium

Listwy wewnętrzne służą do wyeliminowania kątów prostych między ścianą a podłogą. Dzięki zastosowaniu profili wewnętrznych możemy zamaskować wszelkie niedoskonałości powstałe na płytkach. Jednocześnie chronimy przed gromadzeniem się zabrudzeń, więc listwy wewnętrzne to najlepszy wybór, gdy zależy nam na utrzymaniu wysokiego poziomu higieny.
Profile wewnętrzne Pawotex dostępne są w anodzie srebrnej matowej i w standardowej długości 250 cm.Teownik to bardzo popularny typ listew, który swoją nazwę wziął od kształtu, który w przekroju przypomina literę „T”.

Teownik to prosty sposób, żeby łatwo i estetycznie połączyć dwa rodzaje posadzek i wyrównać różnice poziomów.

Jednocześnie zastosowanie teownika to idealna metoda, aby zamaskować ewentualne niedoskonałości powstałe przy montażu posadzek.

Teowniki montowane są na klej lub silikon w szczelinie między posadzkami.

Oferta teowników firmy Pawotex jest niezwykle szeroka.
Teowniki stalowe Pawotex dostępne są w szerokościach 14 i 26 mm, w dwóch wykończeniach – polerowanym i szczotkowanym.
Teowniki aluminiowe Pawotex mają trzy szerokości – 14, 20 i 26 mm i są do wyboru w wykończeniu naturalnym, polerowanym i anodowane (srebrne, złote i oliwkowe).
Wszystkie teowniki mają standardową długość 250 cm.

Listwy okapnikowe montuje się w miejscach, gdzie potrzebne jest odprowadzenie wody z elewacji, np. tarasów, balkonów, parapetów. Dzięki temu unika się podchodzenia wody, powstawania zacieków i w efekcie – także niszczenia budynków.
Okapniki Pawotex mają wysokość 10 mm i standardową długość 250 cm. W ofercie firmy Pawotex profile okapnikowe są naturalne lub anodowane na srebrno.